Sdílení jako koření života

Někteří tráví život objevováním nejnovějších filmů. Jiní mistrovstvím v počítačových hrách. Já objevováním pro mě nových věcí a formováním životních názorů. Ať už se jedná o cestování, nové technologie, životní filosofie, programování nebo zájem o politiku. Přijde mi ale neefektivní veškeré plody mého úsilí sklízet jen sám. Rozhodl jsem se tedy na stará kolena začít blogovat. Sdílet své objevy a názory.

Občas sice slyším, že blogují jen malé puberťačky, ale nic není černobílé. Kvalitní blogy vždy provozují zkušenější lidé. A já bych rád psal články, které mohou pomoci druhým a ne blogy o tom, co jsem měl dnes k obědu a kterého kamaráda jsem potkal. Věřím, že mám co nabídnout.

Ono to vlastně začalo už před mnoha lety. Od narození jsem introvert, který má ale u některých témat silné nutkání vyjádřit se. Už na základní škole jsem si chtěl psát deník s tím, že ho třeba později přepíši a vydám jako knihu pro teenagery. Zpětně musím uznat, že by to asi bylo vcelku nudné čtení. Později jsem se odvrátil od sobeckého tlachání o sobě a nyní přicházím s blogem, který má nejen pobavit ale i vzdělat a především donutit zamyslet se.

Rád bych se s Vámi podělil o zážitky a postřehy z cest, zajímavé knihy, ke kterým se dostávám, o mé názory na běžný život i politiku, o nástroje, které používám v různých situacích  a o mnoho dalšího. Neočekávám, že budou čtenáři se vším souhlasit a vše pro ně bude užitečné. Já naopak v mnoha tématech jdu proti mainstreamu. Mnohé příspěvky budou pravděpodobně jen výkřiky do tmy. Ale cílem není změnit čtenářovy názory, nýbrž donutit ho, se nad svými názory zamyslet  a podívat se na ně i z jiné strany.

Cestování je nedílnou součástí mého života. Budu se s vámi dělit jak o praktické informace o místech, která navštívím, tak i o osobní zážitky. Doufám, že vás inspiruji k vlastním úžasným cestám.

Největší odměnou za čas věnovaný blogu mi budou vaše komentáře pod jednotlivými články.

Přeji příjemné čtení,

Jíja

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.